Методична скарбничка

 
Методична скарбничка

Вихователь-методист ДНЗ№1 "Берізка"
Бойчук Світлана Іванівна
Освіта - вища педагогічна,
Педагогічний стаж - 25 роки,
спеціаліст вищої категорії.
Педагогічне кредо – Знай дитину, розумій дитину, поважай дитину, будь частиною життя дитини!
Життєве кредо – Візьми промінь світла і спрямуй його туди, де панує темрява.

Візьми усмішку і подаруй її тому, хто її потребує.
Візьми доброту і дай її тому, хто сам не вміє віддавати. Візьми віру і віддай її кожному, хто немає її.
Візьми любов і неси її світові.

Готуючи малюків до дорослого життя ми пам’ятаємо: досягти життєвого успіху, стати щасливою може лише самодостатня, впевнена у своїх силах і можливостях людина. Робота педагогів організована таким чином, що кожен малюк може розвинути свої творчі здібності, почуватися впевнено і комфортно у різних видах діяльності.

І.Організація інтерактивної освіти
Реформування системи освіти, що торкнулося й дошкільної освіти, висуває розвиток творчої особистості дитини як одне з пріоритетних завдань. А саме естетичне виховання – це один з дієвих засобів формування творчої особистості, її внутрішнього світу, суспільних ідеалів і переконань.
        З огляду пріоритетів дошкільної освіти, практичних напрацювань попередніх років, реальних можливостей, запитів батьків, враховуючи багаторічну співпрацю з загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів № 2, наш дошкільний заклад обрав пріоритетним напрямком роботи –естетико-екологічний розвиток дошкільників.
Складові нашого напрямку зображено на схемі.

На етапі дошкільного виховання і навчання наш колектив розглядає дошкільну освіту як формування цілісного мислення під девізом «Діти планети Земля».
Розроблена в 2009 році програма естетико-екологічного виховання “Дитина в світі природи і краси».

Основні завдання, які поставив перед собою колектив:

  1. розробити, удосконалити та впровадити різні форми роботи з дітьми для розвитку пізнавальних інтересів до природи засобами пошуково-дослідницької діяльності;
  2. сприяти створенню умов для повної переорієнтації пріоритетів в екологічному вихованні дітей, забезпеченню якісно нового тлумачення місця людини в системі «природа» - людина – суспільство – природа» з позиції гуманізму і духовності;
  3. формувати вміння класифікувати об’єкти живої природи, аналізувати їх, робити висновки;
  4. формувати естетичний смак;
  5. розвивати творчу уяву, внутрішній світ дошкільника;
  6. стимулювати розвиток інтересу до пізнання природи, використовуючи різні літературні джерела;
  7. виховати духовність, художній смак і почуття гармонії.

Працюючи за методикою Н.Лисенко «Практична екологія дітей». Підвівши підсумки використання цієї методики можна зробити висновки, що у садочку створено еколого-розвивальне середовище на свіжому повітрі, розроблено зупинки екологічної стежини та конспекти до них, підібрано досліди згідно віку, оформлено куточки природи згідно віку з рослинами та тваринами, облаштовано дослідницькі лабораторії де діти можуть самостійно проводити досліди та підводити підсумки.

У процесі роботи педагогів навчального закладу виявилась потреба щодо розвитку морально-етичних якостей дітей дошкільного віку. Наразі стала проблема створення програми «Вчуся жити» та впорядкування форм роботи з дітьми з морально-естетичної свідомості дітей, їхніми батьками та педагогами, що сприятиме підвищенню рівня сформованості моральних якостей у дітей дошкільного віку. Програму розроблено завідувачем ДНЗ Пасічник Н.М. при участі методиста Доди М.К. та вихователя Ліпської Т.Й.
Естетико-екологічний напрямок роботи закладу доповнився вирішенням проблеми формування духовної культури дітей дошкільного віку.

ІІ. Творчі досягнення педагогів.

Педагоги ДНЗ мають власні надбання, розроблено слідуючі посібники для роботи з дітьми.
Пасічник Ніна Миколаївна
Тема:«Талановиті пальчики»
Мета:створення оптимальних умов в ДНЗ для розвитку дрібної моторики рук у дошкільнят, поєднання традиційних та інноваційних форм роботи з дошкільниками
Актуальність: особистісно-орієнтований підхід до навчально-вихованого процесу
Результативність: швидкий розвиток дрібної моторики рук на основі інтегрованого використання пальчикових ігор та вправ з дітьми.
Тема: Система занять до екологічного гуртка «Калинчине віконечко»  на основі «Зошита для письма та розвитку мовлення дошкільника» Іваниці Г.А.
Мета: розвивати у дітей логічне мислення, виховувати любов до природи рідної Землі, бажання її берегти
Актуальність: показати людину як частинку природи, довести, що природа самоцінна, її слід берегти і збагачувати.
Результативність: розуміння дітьми встановлення зв’язків і залежності між живою і неживою природою.Чурпій Людмила Степанівна
Тема: Використання сюжетно-рольових ігор в роботі з дітьми дошкільного віку
Мета: навчити дітей граючись пізнавати навколишній світ, формувати світ внутрішній, вчитися перемагати і програвати
Актуальність: Ставлення педагога до дитини як до особистості, що має право на власний вибір, прийняття самостійного рішення, творче ставлення до життя.
Результативність: Матеріал посібника призначений для роботи з дітьми дошкільного віку і може бути рекомендований для широкого загалу дошкільних працівників.


Олійник Павліна Іпполітовна
Тема: «Дивограй рідної природи» за творами В.О.Сухомлинського.
Мета: Формування ціннісного ставлення до дійсності, залучення дитини до системи вироблених людьми цінностей
Актуальність: Посібник присвячено актуальній педагогічній проблемі – виховання в дітей дошкільного віку свідомого ставлення до навколишнього, розвиток поглядів, переконань, які є основою гуманного відношення до тварин та рослин поза особистісними переконаннями.
Результативність: Навчально-методичний посібник буде цікавим для вихователів дитячих закладів та батьків, які втілюють педагогічні концепції В.О.Сухомлинського в своїй роботі з дітьми.

ІІІ. Становлення традицій у виховній роботі

В основу своєї роботи ми частково використовуємо педагогічний досвід роботи ДНЗ м.Харків, який консультує провідний методист Л.Б.Фесюклва.
Педагогічний колектив працює творчо, згідно сучасних вимог, починаючи з 2005 року впроваджує такі інноваційні технології

У 2019-2020 н.р. впровадженням інноваційних технологій та педагогічного досвіду охвачено 12 груп, що становить 100% дітей.

Педагогічний колектив творчий і професійний.

Діти середньої групи № 4, де працює вихователь Олійник П.І. над технологією Н.Лисенко «Практична екологія для дітей» усвідомлюють себе як частку природи, мають відчуття відповідальності за те, що відбувається навколо них і внаслідок дій у довкіллі, спрямовують свої зусилля на пошуково-дослідницьку діяльність.


 Діти раннього віку мають гарні навики малювання, естетичного розвитку, завдяки системі образотворчої діяльності, розробленої  С.В.Цигановою  «Образотворча діяльність – джерело емоцій та розвитку дітей раннього віку», яку використовують педагоги у своїй роботі.

З задоволенням діти читають по складах, таблицях та тестах за методикою М.Зайцева «Навчання читанню українською мовою», яку використовують у своїй роботі вихователі Бойко Г.С., Вітюк Л.С., Черкас Н.С.


Вихователь Струк К.М. розвиває мову дітей за методикою Н.Гавриш «Розвиток зв’язного мовлення дошкільнят»  


Вихователь старшої  групи № 9 Чурпій Л.С. працює за методикою Л.Шульги «Розвиток творчих здібностей у дітей дошкільного віку».
Дітям цікаво знайомитись з особливостями художнього матеріалу, вибирати способи вираження та створення образу предмета, використовувати різноманітні технічні навички та прийоми.

Цікаво проходять заняття в старшій групі № 11 у вихователя Пічкур О.Б., яка  розпочала роботу по розвитку логічного мислення дітей «Логіки світу» Ірини Стеценко. Діти навчились мислити творчо, не стандартно, порівнювати предмети за кількома властивостями, класифікувати, робити самостійні висновки.

Вихователі групи раннього віку № 3 використовують у своїй освітній діяльності технологію Глена Домана, суть якої полягає у пізнанні світу малюками за допомогою мальовничих картинок з підписами. Ця технологія оригінально навчає дітей читанню, математики, а також саме завдяки їй дитина може оволодіти енциклопедичними знаннями.

Педагоги групи раннього віку 5 впроваджують у своїй роботі методичну систему раннього розвитку дитини Марії Монтессорі основними принципами є ігрова форма навчання і самостійне виконання вправ. Роль Монтессорі - педагога полягає не в навчанні, а в організації самостійної діяльності дитини. Девіз методики: « Допоможи мені це зробити самому».

Вихователям середніх груп № 7 та № 10 в своїй освітній діяльності ефективно використовується авторська методика раннього читання Л. Шелестової, яка за допомогою практичного посібника надає можливість малятам засвоїти ази читання й отримати задоволення та насолоду від виконаних завдань.

Колективні перегляди роботи вихователів з дітьми

В листопаді місяці вихователем Свершок Т.В. була проведена розвага просто неба для дітей середньої групи "Як ми коронавірус прогнали".

В грудні місяці інструктором з фізкультури Панасюк Н.В. було проведене заняття з 
гурткової роботи "Степ-аеробіка для дошкільнят"

 


В лютому місяці керівником музичним Дідусенко А.С. було проведене заняття для
розвитку вокальних навичок дошкільників за 
 методикою І. Цуканової.

В лютому місяці вихователем Ковригою І.В. було проведене заняття "Подорож стежками"  з використанням ейдетики та бізіборда.

В квітні місяці вихователем Черкас Н.С. було проведене заняття "Папір - наше багатство" за спецкурсом "Дошкільнятам - освіта для сталого розвитку".
 

 

 

 

 

 

 

Робота з обдарованими дітьми.

Гурткова робота в дошкільному закладі стала невід’ємною частиною освітнього процесу. Організовуючи цей вид діяльності педагоги стараються задовольнити потребу і цікавість дитини до певного виду діяльності, розвивати її природні здатності, активізувати дитячу творчість, своєчасно виявляти обдарованість. У цьому навчальному році діти старших груп нашого дошкільного закладу відвідують такі гуртки: 
Гурток «Вчуся жити»
Керівник Ліпська Т.Й.
Старші групи № 6, 8, 12
Спортивний гурток «Степ-аеробіка для дошкільнят»
Керівник Панасюк Н.В.
Старші групи № 6, 8, 12
Вокальний гурток «Дитяче караоке»
Керівник Дідусенко А.С.
Старші групи № 6, 12
Гурток «Чудо-тісто»
Керівник Пучковська О.В. 
Старша група № 12 
Гурток «Афлатунова наука»
Керівник Зоріна О.А.
Старша група № 8 
Екологічний гурток «Струмочок»
Керівник Вітюк Л.С.
Старша група № 6 
Гурток «Умілі рученята»
Керівник Черкас Н.С.
Старша група № 12
Танцювальна  студія «Танцювальна мозаїка »
Керівник Ксенчина  А.В.
Старша група № 8
Театральний студія «Затія дивоглядія»
Керівник Бойко Г.С.
Старша група № 8